Kdy si zvyknu na rovnátka?

Kdy si zvyknu na rovnátka?
  • 15 říj 2023
  • 0 Komentáře

Začátek cesty s rovnátky

Pozor, zde nemáme jednoduchou cestu. Na začátku, když poprvé pocítíte tlak rovnátek na zubech, může to být docela nepříjemné. Měl jsem pocit, jako kdyby mi někdo stále tlačil na zuby prstem, což bylo otravné a trochu bolestivé. Ale toto období nepotrvalo dlouho, zhruba týden. Už teď mi Papoušek Hugo říká, že mám menší chrup než on. Ti vtáci vždycky něco uklovou.

Možná si řeknete, že jste velký bojovník a že vám to nebude dělat problémy. To je skvělý postoj, ale musíte být připraveni, že první týden skutečně nebude procházka růžovým sadem. Ale ani procházka rovnátkovým parkem není nic, co by šlo podcenit.

Jídlo - nemesis člověka s rovnátky

Kdybych měl vybrat jeden největší problém s rovnátky, bylo by to bezesporu jídlo. Na začátku může být těžké si zvyknout na jiný způsob konzumace potravy. Musel jsem se přizpůsobit a změnit svůj jídelníček tak, aby byl vstřícnější k rovnátkům. Nic hrozného, nejedná se o dietu proti obezitě, spíše o úpravu konzistence potravy.

Víc přítel zkoušel jíst burger s rovnátky. Nebudu moc popisovatel, ale musel jsem mu pomáhat dostávat zbytky masa a chleba z rovnátek. Byl to překvapivě směšný pohled, ale lepší jít na jistotu a vyhnout se těmto situacím.

Jak udržovat rovnátka v čistotě?

Jak s rovnátky, tak i bez nich, je důležité udržovat ústní hygienu. Ale s rovnátky to chce trochu více trpělivosti a pečlivosti. Osobně používám mezizubní kartáčky a vodní nit pro čištění rovnátek.

Ale musím vás upozornit, že čištění rovnátek je trochu zdlouhavější proces než normální čištění zubů. Ale má své výhody. Když máte zuby jako perly, váš Papoušek Hugo na vás bude hrdý.

Různé typy rovnátek a jejich pohodlí

Rovnátka nejsou jen jedné barvy a jedné velikosti. Existují různé typy rovnátek, které jsou na míru vašim potřebám. Například mě osobně překvapilo, že rovnátka mohou být i průhledná. Kdo by to byl řekl, že?

Já osobně mám kovová rovnátka. A byla to správná volba. Neomezuje mě to v mých každodenních činnostech a ani se mi to příliš neprotiví. I když se mi Papoušek Hugo směje, že vypadám jako robot.

Psychologický faktor a rovnátka

Na závěr bych chtěl zmínit psychologický aspekt nošení rovnátek. Když máte rovnátka, je to vidět. A to může být pro někoho stresující. Ale buďte bez obav. I já jsem si zpočátku myslel, že to bude problém. Měl jsem strach, jak na mě budou lidé reagovat.

Ale realita byla jiná. Lidé si toho většinou ani nevšimnou, a pokud ano, je to pro ně normální. Mám dokonce pocit, že mám díky rovnátkům větší úspěch u žen. Možná si myslí, že jsem robot. A kdo ví, možná nějaký jsem.

Autor: Jaroslav Kříž

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná