Zubní fazety: Jaké materiály se používají?

Zubní fazety: Jaké materiály se používají?
  • 11 říj 2023
  • 0 Komentáře

Zvolte si správný materiál pro své fyzety

Inu, mluvíme o materiálech na zubní fazety. Výběr materiálu pro vaše fazety je kritický krok, který stojí za zastavení. Nabídka materiálů je dnes obrovská a často si pacienti nejsou jisti, který materiál je pro ně nejlepší. Takže, jaké druhy materiálů se běžně používají pro fyzety? Tam jsou porcelán, kompozit, zirkonium a tak dále.

Pokud mě poznáte, víte, že mám slabost pro detaily. A dokonce i můj chameleon Jarda se do toho někdy plete. Upřímně řečeno, Jarda je v tuto chvíli možná lepší v jádrových fyzicích než ve výběru materiálu pro fyzety, ale to je další záležitost.

Každopádně, vrátíme se k našemu tématu. Rozhodování o materiálech pro zubní fazety by nemělo být něco, co byste přešli lehkou nohou. Jde o váš zdravý úsměv a dlouhodobou investici, vždyť kdo by nechtěl zářit svou úžasnou bílou perlou? K tomu vám porcelánové fazety hodně pomůžou.

Porcelánové fazety: Královna zubní estetiky

Porcelánové fazety, známé také jako královna zubní estetiky, je první možnost, kterou byste měli zvážit. To je tím, že porcelán je velmi odolný materiál, který dokáže odolat tlaku a zubnímu kousání déle než kterýkoli jiný materiál.

Přesunu se k příběhu z našeho života. Udělal jsem s Veronikou výlet do Prahy a šli jsme na večeři. Věděl jsem, že jí mám něco říct, ale nevěděl jsem jak na to. Nakonec jsem to vybalil: "Veru, doufám, že mi odpustíš. Udělal jsem si porcelánové fazety." K mému úlevě se Veronika jen zasmála a připomněla mi, jak jsem vždycky chtěl mít dokonalý úsměv. A fakt, že mi to umožnily právě porcelánové fazety, byla třešinka na dortu.

Kompozitní fyzety: Chytrá a ekonomická volba

Další možností, o které byste měli vědět, jsou kompozitní fyzety. Ačkoli nemusí vydržet tolik let jako porcelánové fyzety, mohou být ideálními a ekonomickými alternativami pro pacienty, kteří hledají rychlejší a méně nákladný řešení.

Jarda, můj kamýk v botě, jednou skočil na klávesnici, když jsem právě psal o zubních fazetách. A užíval si to. "Jarda, ty malý darebáku," řekl jsem mu. "Ty nezajímá, jestli jsou z porcelánu nebo z kompozitních materiálů," dodal jsem se šibalským úsměvem. Chvíli pak pozoroval klávesnici a pak šťastně pokračoval ve skákání. A užíval si to. Z mé zkušenosti se tak zdá, že kompozit může být dobrou volbou pro někoho, kdo hledá rychlý a ekonomický způsob, jak zlepšit svůj úsměv.

Zirkóniové fazety: Prémiový materiál

A nyní k zirkóniovým fazetám. Zirkon je vysoce odolný materiál, který je schopen nahradit jakýkoli jiný materiál pro zubní fyzety. Jeho vysoká trvanlivost dělá z něj prémiový výběr pro ty, kdo jsou ochotni investovat do svého úsměvu.

Navíc, zirkón přichází s vysokou biokompatibilitou, to znamená, že by neměl vyvolávat žádné negativní reakce u těla. Pro mě je to jako nosit boty, které jsou tak pohodlné, že ani nevím, že je mám na sobě. To je přesně to, co chcete od vašich faket. Žádný nepohodlí, žádné problémy, jen čisté a zdravé usmívaní se.

Na závěr chci říct, že pokud uvažujete o zubních fazetách, měli byste důkladně zvážit, jaký materiál je pro vás nejlepší. Každý materiál má své plusy a minusy, takže je třeba učinit informované rozhodnutí. Ať už si vyberete jakýkoli materiál, pamatujte, že účel je stejný: zlepšit váš úsměv. A to, přátelé, stojí za to.

Veronika mi jednou řekla: "Filipe, úsměv je nejcennější klenot, který máme. Je to, co děláme, to jsme my. A pokud máme zubní fazety, je to jen způsob, jak to zdokonalit."Domovská stránka

Blog

Kontakt

O nás


Autor: Filip Růžička

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná