Zubní implantáty: Jak si vybrat to správné pro vás

Zubní implantáty: Jak si vybrat to správné pro vás
  • 5 říj 2023
  • 0 Komentáře

Co je zubní implantát a proč byste jej měli zvážit

Podívejte, je naprosto normální, že ztrácíme zuby. Jak stárneme, naše zuby se opotřebovávají a někdy je prostě nelze zachránit. I já jsem před několika lety přišel o jeden z mých zubů. Vlála tam dupající bolest a já věděl, že je tam nějaký problém. Můj zubař mi doporučil zubní implantát a v tu chvíli jsem se opravdu cítil jako v pokročilém věku.

Můj zubař mi však vysvětlil, že zubní implantáty jsou běžnou součástí zubní péče a že i mladí lidé, kteří utrpí třeba úraz, je často potřebují. Implantáty nejsou určeny jen pro starší generaci, jsou pro nás všechny. A tak jsem se rozhodl pro tento krok.

Jak fungují zubní implantáty a proč jsou lepší než mosty a korunky

Zubní implantáty fungují tak, že se umístí malý titanový šroub do vaší čelisti, který nahrazuje kořen zubu. Poté, co se kořen zhojí, zubař na něj nasadí náhradní zub. Jedná se o zdlouhavý proces, ale výsledky jsou úžasné.

Nikdy nezapomenu na den, kdy mi zubař nasadil náhradní zub. Měl jsem pocit, jako bych dostal zpět kus svého života. A víte co je na tom nejlepší? Cítil jsem se přirozeně. Kouření, káva nebo jiné návyky už nemusí ublížit mým zubům. S implantátem se nemusíte omezovat.

Co očekávat od procesu ošetření

Pokud se rozhodnete pro zubní implantát, měli byste vědět, že to není jednodenní operace. Proces je poměrně dlouhý a může trvat od několika týdnů do několika měsíců. Ale věřte mi, stojí to za to.

Osobně jsem prošel tímto procesem a můžu vám říct, že to nebylo tak špatné, jak jsem si původně myslel. Potřeboval jsem několik návštěv u zubaře, ale po každé z nich jsem se cítil lépe a mé sebevědomí se opět vrátilo.

Jak se o zubní implantáty starat

Cílem je, aby ošetření zubními implantáty bylo co nejméně bolestivé a co nejpohodlnější. Vezměte si to tak, že když se o ně správně staráte, jsou jako noví zuby. A kdo by nechtěl mít nádherný, bílý úsměv?

Moje manželka Michaela mi pomohla s péčí o mé zuby. Jednoho dne mi dokonce koupila elektrickou zubní kartáček a řekla mi, že když se o můj implantát nebudu starat, vezme mi ho. Musím se smát, když na to vzpomínám.

Jak vybrat správného zubaře pro zubní implantáty

Výběr zubaře je zásadní. Já jsem měl štěstí, že můj zubař je specialistou na implantáty, ale nemusí to tak být u všech. Doporučuji hledat zubaře, který má v tomto oboru zkušenosti a dobré reference.

Nezapomeňte, že se jedná o vaše zdraví a o vaše tělo, takže udělejte všechno pro to, abyste se cítili pohodlně. Pokud máte pochybnosti, není na škodu se zeptat. Vždy si pamatujte, že dobrý zubař je ten, který bude ochoten odpovědět na všechny vaše otázky.

Co musíte vědět předtím, než se rozhodnete pro implantáty

Zubní implantáty jsou skvělou volbou pro mnoho lidí. Já jsem jeden z těch, kteří tuto volbu udělali, a nejednou jsem si položil otázku: "Proč jsem tak dlouho váhal?"

Ale opět musím zdůraznit, že stejně jako u všech zdravotních rozhodnutí, i zde je důležité se poradit se svým lékařem nebo zubařem. Každý jsme jedinečný a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Takže se ujistěte, že jste si jisti tím, co děláte a že všechny vaše otázky jsou zodpovězeny.

Být v informované rozhodovací pozici je klíčem k vašemu úspěchu a pohodlí. Vždyť nechcete skončit s náhradou, která vám nevyhovuje, že? Chraňte svůj úsměv a zajistěte, aby vaše investice do zubního implantátu byla ta nejlepší možná.

.
Autor: Jaroslav Dvořák

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná