Co na zapach z ust u psa?

Co na zapach z ust u psa?
  • 11 zář 2023
  • 0 Komentáře

Začínáme Sáhli Jste po Hadru?

Ahoj, jmenuji se Jaroslav a mám dlouholetou zkušenost s pejskařstvím. Dnes se podíváme na něco, co by mohlo znít jako běžný problém, ale ve skutečnosti může mít dalekosáhlé dopady na zdraví vašeho pejska. Ano, hovoríme o zápachu z úst. Zažil jsem to u mého prvního pejska a byl to svízel, který se nejednoduše řešil. Ale vše se dá zvládnout s trochou znalostí a úsilí.

Všimli jste si, že váš pes má špatný dech? Nebo ještě lépe, když se dostane blízko k vám, cítíte zápach z jeho úst? Pokud ano, je důležité vědět, že špatný dech u psa může být signálem zdravotních problémů. Zápach z úst u psa je často prvním příznakem onemocnění ústní dutiny, které může v pozdějších stádiích vést k závažným problémům jak u psů, tak i u lidí.

Poznejte Příčiny

Máme tendenci povinně se smát, když nám někdo poví, že náš pejskář má "pesí dech". Ale ve skutečnosti, pokud odmyslíte kouření psových klobásek a některé zvláštní věci, které psi sklony občas sežrat, pesí dech by měl být poměrně neutrální. Problémy s dechem, které přetrvávají, mohou naznačovat, že se něco děje. To může zahrnovat různé příčiny od problémů s tělesnými funkcemi, jako jsou gastrointestinální problémy, až po zubní onemocnění. Mnohé z těchto problémů mohou být závažné a vyžadovat veterinární péči.

Stejně jako u lidí, i u psů dochází k hromadění plaku a zubního kazu, což může vést k nepříjemnému dechu. Některé rasy jsou náchylnější ke stomatologickým problémům. Malé plemena psů, jako jsou jezevčíci, shih tzu, maltští psi a yorkshire teriéři, mají často problémy se zuby, které mohou vést k špatnému dechu. Rozpoznání potenciálních problémů a jejich řešení před tím, než se stanou vážnými, může významně přispět ke zdraví vašeho psa a vést k lepšímu živobytí pro něj.

Veterinární Kontrola: První Krok K Řešení

Získat pomoc od svého veterináře je jedním z nejlepších způsobů, jak zjistit, zda váš pes trpí nějakou závažnou zdravotní poruchou. Veterinární lékař provede důkladné vyšetření, které může zahrnovat také vyšetření úst, krku a nosu, prohlídka zubů, jazyka a dáseň a další diagnostické testy, pokud je to potřeba.

A dovolte mi říci, že o tomto tématu vím dost. Když můj pes Rocky začal mít špatný dech, jsem ho vzal k veterináři a zdůraznil, že můj pes jí pouze kvalitní suché a mokré krmivo, které jsem pro něj koupil. Veterinář mi řekl, že stejně jako lidé psům také hurtuje zdravotní stav tím, co jedí. A jen proto, že krmivo může vypadat kvalitně pro nás, neznamená, že je to stejné pro naše čtyřnohé přátele. To byla pro mě opravdu osvětlující chvíle.

Tipy Pro Prevenci špatného Dechu u psů

Kromě pravidelných návštěv veterináře existují i další kroky, které můžete podniknout k prevenci špatného dechu u psa. Stálé dodržování dobré hygieny ústní dutiny u psa může významně snížit nepříjemný dech. Klasickým příkladem je pravidelné čištění zubů vašeho psa. Mnoho psů to nemá rádo, ale s časem si na to zvyknou. Můžete použít speciální zubní pastu pro psy (nikdy nepoužívejte lidskou zubní pastu) a zubní kartáček pro psy. Kilometry daleko vede pravidelné čištění zubů psů předem k zachování jejich zdraví.

Neměli bychom zapomenout na kvalitu jídla bohatého na vitamíny a minerály, které jsou důležité pro zdraví zubů a dásní. Výhodná je také výměna měkkých mastných pochoutek pro psy za tvrdé sušenky, které pomáhají odstraňovat plak z povrchu zubů. Poskytnutí žvýkadel, jako jsou přírodní sušené kosti nebo speciální dentalní hračky, může také přispět k omezení špatného dechu díky podpoře žvýkání, které má mechanický čistící účinek na zuby psa.

Psařské Prostředky na eliminaci Zápachu z Úst

Nakonec jsou tu také psí ústní spreje, které mohou přinést dočasné řešení. Tyto prostředky mohou obsahovat látky, které neutralizují špatné pachy, tyto však mohou pouze maskovat problém a nikoli ho vyřešit.

Váš pes je vaše srdce a duše. Jako takový, chcete pro něho to nejlepší. Ačkoli nelze zcela zabránit výskytu špatného dechu, můžeme ho výrazně omezit dodržením několika jednoduchých tipů a preventivních opatření.

Co se týče mého Rockyho, špatný dech už je minulostí. S pravidelným čištěním zubů, správnou stravou a pravidelnými kontrolami u veterináře byl tento problém vyřešen. A já jsem opravdu vděčný za to, že jsem se něco nového naučil a byl schopen pomoci svému čtyřnohému příteli.

Pamatujte, že každý pes je jedinečný a to, co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro jiného. Proto je důležité najít cestu, která je správná pro váš konkrétní případ. Doufám, že tento článek pomůže vám a vašemu pejskovi žít zdravý a šťastný život bez špatného dechu!

Autor: Jaroslav Kříž

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná