Jak používat bělení zubů?

Jak používat bělení zubů?
  • 6 zář 2023
  • 0 Komentáře

Začínáme: Výběr bělícího přípravku

Dobrý den, jsem Jaroslav a dneska se bude řešit téma bělení zubů. Jakmile se rozhodneme, že chceme své zuby vybělit, musíme si vybrat ten správný bělící přípravek. Na trhu existuje mnoho druhů přípravků na bělení zubů, od bělících past přes bělící gely až po speciální bělící proužky. Je důležité si uvědomit, že ne každý přípravek je pro každého. Například, pokud máte citlivé zuby, měli byste se vyhnout některým druhům bělících přípravků, které mohou zuby ještě více citlivější. Také je důležité vědět, že výsledky bělení se mohou lišit v závislosti na barvě vašich zubů. Například, pokud máte velmi tmavé zuby, můžete potřebovat silnější přípravek na bělení zubů než někdo, kdo má světlejší zuby.

Začínáme bělit: Aplikace bělícího přípravku

Otázka jak používat bělící přípravek je stejně důležitá jak výběr toho správného. Pokud tedy již máte vybraný svůj ideální bělící přípravek, musíte se ujistit, že jej správně aplikujete. Pokud používáte bělící pastu, musíte ji nanést na vaši zubní štětčinu a čistit zuby jako obvykle. Pokud používáte bělící gel nebo proužky, budete je pravděpodobně aplikovat přímo na zuby a nechat působit po určitou dobu. Bez ohledu na typ bělícího přípravku, který používáte, je důležité řídit se pokyny na balení. Je to proto, že příliš silná koncentrace bělících přípravků může poškodit vaše zubní skloviny

Dodržujeme pravidla a sledujeme výsledky

Jakmile začnete se svým bělícím režimem, je důležité ho dodržovat a sledovat výsledky. Zpočátku možná neuvidíte okamžité výsledky, ale to neznamená, že to nefunguje. Trvá nějaký čas, než se začnou projevovat výsledky bělících přípravků. Takže buďte trpěliví! Dále je důležité si uvědomit, že bělení zubů není jednorázový proces. Bude potřeba pravidelné údržby, pokud chcete zachovat své nově bílé zuby. Takže i když uvidíte požadované výsledky, musíte pokračovat v používání bělících přípravků, abyste udrželi svůj nový úsměv.

Trocha zdravého rozumu a péče o zuby po bělení

Na závěr bych vám chtěl připomenout, že i přes všechny tyto informace je vždy důležité používat zdravý rozum. Pokud pocítíte nějaký nepříjemný pocit při používání bělících přípravků, měli byste přestat. Je také důležité si uvědomit, že bělení zubů může způsobit dočasnou citlivost zubů. Pokud jste někdy měli citlivé zuby, víte, že to není zrovna nejpříjemnější pocit na světě. Ale nebojte se, tato citlivost by měla zmizet během několika dnů. Po bělení je také důležité dobře pečovat o své zuby. To znamená pravidelné čištění zubů, používání zubního nitra a ústní vody a návštěvy zubaře pro pravidelné kontroly. A nezapomeňte, že ačkoli bělé zuby mohou vypadat lépe, nejlepší zub je zdravý zub!

Autor: Jaroslav Kříž

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná