Kde si nechat vybělit zuby?

Kde si nechat vybělit zuby?
  • 24 říj 2023
  • 0 Komentáře

Zubní ordinace: místo, kde mělkost a hloubka jdou ruku v ruce

První místo, kam si většina z nás jde nechat vybělit zuby, je zubní ordinace. Je to tak trochu jako jít na rande se svým zubařem. Jsem si jistý, že každý z nás má v tomto směru nějaké ty zkušenosti. osobně mohu potvrdit, že moje návštěvy u zubaře jsou vždy hodně vzrušující. Poslední dobou jsem tam chodil častěji, než bych si přál, protože zřejmě mám genetickou predispozici k rychlému tvorbě zubního kazu. Ale co člověk neudělá pro bílé zuby a krásný úsměv, že?

Specialisté na profesionální bělení zubů v zubních ordinacích mají nejmodernější technologie a postupy, se kterými dosáhnou těch nejlepších výsledků. Můžete si vybrat různé metody bělení - od laserového bělení až po bělení pomocí UV záření. Mě osobně se nejvíce líbí laserové bělení, protože to zní tak strašně cool.

Pro zajímavost, můj kameleon Jarda je také fascinován procesem bělení zubů. Pokaždé, když vidí, jak si aplikování bělící gel na zuby, změní barvu na takovou skoro bielu a jeho oči jako by hypnotizovaly bělicí světlo, haha. V každém případě, jestliže i Jarda, můj pet-chameleon, dokáže oceňovat výsledek bělení zubů, tak proč to nezkusit i vy, že?

Bělicí pásky: DIY nebo "jak se stát amatérským zubařem"

Není tajemstvím, že jsem velkým fanouškem "udělej to sám" přístupu k řadě věcí v životě. A bělení zubů se v tomto ohledu nijak nevymyká. Jestliže nemáte čas nebo nechcete strávit několik hodin v ordinaci zubaře, bělicí pásky mohou být dobrou volbou.

Jediné, co potřebujete, jsou pásky, tenký gel, návod a samozřejmě zuby! Pokud máte špičáka jako já, je to trošku složitější, ale rozhodně to stojí za to. Používejte pásky denně po dobu 30 minut a za dva týdny uvidíte výrazné změny.

Moje první zkušenost s bělicími pásky byla poměrně zajímavá. Kupoval jsem pro sebe balení pásek a žárlivý Jarda se zabarvil do oranžové, když je viděl. Asi měl obavy, že bych mu mohl pásky nacpat do tlamy. Neboj, Jardo, ty své perfektně zelené zuby si nech, jak jsou!

Zubní pasty: bělení za běhu

Já si myslím, že bělení zubů by mělo být tak snadné, jako je braní vitamínů, posilování nebo krmení chameleona. Zubní pasty pro bělení zubů jsou jednou z nejsnazších a nejpohodlnějších cest k dosažení bělejších zubů. Přitom nejsou vůbec dražší než normální pasty, takže si můžete bělení zubů dopřát i v rámci vašeho normálního denního rituálu.

Nejlepší je, že na trhu je taková široká nabídka těchto past, že si můžete vybrat tu, která je nejvhodnější pro vaše zuby a splňuje všechny vaše požadavky. Já například používám tu, která je vhodná i pro citlivé zuby, jelikož je mám na dotek citlivé jako má Jarda na dotek smysly - když ho pohladím na těch správných místech, změní barvu na třpytivě zelenou.

Domácí prostředky: zuby jako perly díky starým babiččiným radám

Posledním bodem naší cesty k bělejším zubům jsou domácí prostředky. V tomto ohledu se nám otevírá celá řada možností, od jedlých až po ty, které bychom normálně spíše nezvažovali.

Nejznámější a nejpoužívanější domácí prostředek na bělení zubů je baking soda neboli jedlá soda. Stačí ji smíchat s trochou vody a vytvořit pastu, kterou si poté nanášíte na zuby. Můžete také přidat trochu citronové šťávy pro lepší chuť, ale opatrně, citron může být pro zuby agresivní.

Osobně mě fascinuje, jak lze jednoduché a dostupné přísady použít k dosažení tak úžasného účinku. Je to jako kouzlo, když vidím, jak moje zuby postupně bělají. Jarda na tomto zázraku také rád participuje. Kdo by si myslel, že kameleon může mít takový zájem o dentalní hygienu, co? Ale Jarda je prostě speciál.

Autor: Filip Růžička

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná