Jak získat dokonalý úsměv s fazetami na přední zuby

Jak získat dokonalý úsměv s fazetami na přední zuby
  • 20 říj 2023
  • 0 Komentáře

Přehled procesu fazet

V životě jsem se setkal s mnoha lidmi, kteří by si přáli mít dokonale rovný úsměv, ale z nějakého důvodu se jim to zdálo nereálné. Pokud máte strach z toho, že si musíte nasadit rovnátka nebo trávit dlouhou dobu v zubní ordinaci, tak vězte, že existuje jiná možnost – fazety na přední zuby. Ale co to vlastně jsou ty fazety? Dobře, promiňte, když jsem se trochu unesl tímto úvodem. Fazety jsou tenké plátky porcelánu, které jsou naneseny na přední stranu zubu.

Proč by jste měli zvolit fazety? Možná proto, že jsou to jedny z nejoblíbenějších kosmetických zákroků, když se jedná o zuby. Proč? Protože vypadají skvěle a trvají dlouho. A také proto, že proces je poměrně jednoduchý a rychlý. Začíná to návštěvou u zubaře, kde proběhne první konzultace. Doktor zhodnotí stav vašich zubů a rozhodne, jestli jsou fazety pro vás vhodné.

Prohloubení: jak se fazety vyrábějí a aplikují

Po tom, co je rozhodnuto, že můžete mít fazety, následuje další proces – výroba těchto malých zázraků. Ale nebojte se, nebudete muset nic tvořit s vlastníma rukama. Na to máme odborníky! Můj syn Vilém si vždycky myslel, že fazety vyrábí zubaři v laboratoři přímo na klinice, ale ve skutečnosti se vyrábějí v dentální laboratoři. Je to přesný proces, který vyžaduje vysokou úroveň zručnosti a přesnosti.

Fazetová aplikace může být pro někoho stresující, ale ve skutečnosti je to docela jednoduché. Nejdříve se odstraní malé množství smaltu z přední části zubu, aby bylo možné fazetu pevně připevnit. Poté se na zub aplikuje speciální lepidlo a na něj se následně připevní fazeta. Cítíte se trochu nervózní? Nebojte, anestezie většinou zajišťuje, že proces je bezbolestný.

Odkrytí: jak pečovat o fazety

Můj přítel jednou řekl: "Tomáši, máš tak krásný úsměv. Musíš mi říct své tajemství." A já mu odpověděl: "Mé tajemství? To je jen pravidelná péče." A to je ono, dámy a pánové. Bez ohledu na to, zda máte fazety nebo ne, pravidelná péče o ústní dutinu je základ. Ale když máte fazety, je třeba tomu věnovat trochu víc pozornosti.

Zubní kamení a zubní plak by měl být regulovaný ústní hygienou - kartáčováním a používáním zubní nitě. Neznamená to, že byste měli být posedlí čištěním zubů, ale měli byste být konzistentní. Kartáčujte zuby ráno a večer, používejte zubní nit denně a nezapomínejte na pravidelné návštěvy u zubaře.

Absolutní úsměv: výhody a nevýhody fazet

Vřele doporučuji fazety každému, kdo se chce cítit jistější ohledně svého úsměvu. Opravdu to stojí za to. Mám několik přátel, kteří se rozhodli pro tento zákrok a byli nadšeni z výsledků. Jeden z nich mi dokonce řekl, že je to nejlepší investice, jakou kdy udělal do svého vzhledu.

Ale stejně jako u každého jiného zákroku, i u fazet existují určité nevýhody. Jednou z nich je, že proces je nevratný. Jakmile je fazeta nainstalována, nemůže být odstraněna bez poškození zubu. Také, pokud máte zvyk si skřípat zuby nebo kouříte, fazety nemusí být pro vás tou nejlepší volbou. Ale pokud se rozhodnete pro tento zákrok, věřím, že budete spokojeni s výsledkem. A jak říkám - dokonalý úsměv je nejlepší cestovní pas do světa štěstí.

Autor: Tomáš Dvorák

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná