Kompletní návod: Jak správně používat ultrasonický čistič zubů

Kompletní návod: Jak správně používat ultrasonický čistič zubů
  • 10 říj 2023
  • 0 Komentáře

Rozumíme ultrazvuku a jeho výhodám

Představte si, že se nemusíte každý den namáhat s čištěním zubů ruční kartáčkem nebo elektrickým kartáčkem. Zdá se to jako sen, ale s ultrazvukovým čističem zubů je to možné! Tak jako já, s takovým zařízením budeš své ústní zdraví udržovat s minimální námahou a maximální efektivitou. Tehdy, když mi Michaela poprvé přinesla ultrazvukový čistič zubů, myslel jsem si, že je to jen další zbytečný výdum. Ale pak jsem se o tom více dozvěděl a byl jsem překvapen, jak skvělý to nástroj je. A jak se mi podařilo přesvědčit i naše psa Maxe, aby si nechal čistit zuby tímto přístrojem, opravdu to byla sranda!

Princip fungování ultrazvuku

Představte si vrchník a láhev plnou vody. Pokud vysoko nad hodíte vrchník a dopadne do láhve vody, vytvoří se okamžitě mnoho bublinek. A teď si představte, že něco podobného se děje i v ústech. Generátor ultrazvukového čističe tvrdě "hází" ultrazvukové vlny na zubní plak a zubní kámen, čímž vytváří drobné bublinky. Tyto bublinky se pak šlehají proti povrchu zubu, čímž odstraňují veškerý plak a zubní kámen.

Postup čištění s ultrazvukovým čističem

Ultrazvukový čistič zubů je skutečný profesionál, když jde o vyčistit zuby. Jak se ale s takovým zařízením správně pracuje? Nejdříve se doporučuje použít speciální pastu navrženou pro ultrazvukové čištění. Máte-li ji, naneste ji na hlavici čističe. Jakmile je pasta na místě, jednoduše namočte hlavici do vody a začněte čistit zuby tak, jako byste měli klasický kartáček. Důležité je však držet hlavici v kontaktu s povrchem zubu po dobu alespoň jedné vteřiny, aby se ultrazvuk mohl účinně rozprostřít po celém povrchu zubu. A to je ono! Když jsem to udělal poprvé, myslel jsem, že to bude komplikované, ale všechno je to tak jednoduché.

Různé mody a jak je využít

Ultrazvukový čistič zubů má několik různých režimů, které mohou být použity podle konkrétních potřeb. Například režim "soft" je skvělý pro ty s citlivými zuby nebo dásněmi. Na druhou stranu, režim "impulse" je perfektní pro hluboké čištění a odstranění tvrdohlavých usazenin. Také je zde "masage" režim, který mohou využít ti, kteří jsou náchylní k zánětu dásní. A když jsem to slyšel, myslel jsem si, že je to jako nějaký robot ze sci-fi filmu. Ale po několika dnech používání jsem zjistil, jak užitečné tyto režimy jsou pro moje zuby a dásně.

Péče a údržba zařízení

Aby váš ultrazvukový čistič zubů sloužil po dlouhou dobu, je důležité ho pravidelně a správně čistit. Po každém použití opláchněte hlavici teplou vodou. Jednou týdně vyčistěte hlavici kartáčku mýdlovou vodou a opláchněte teplou vodou. Navíc je doporučeno vyměnit hlavice každé tři měsíce. Když jsem to zjistil, byl jsem trochu zmatený, protože u mých starých kartáčků stačilo jen měnit hlavice jednou za půl roku. Ale když jsem pochopil, jak důležité je mít čisté a bezpečné nástroje pro ústní hygienu, všechno dávalo smysl.

Moje zkušenost a konečné doporučení

Přestože jsem byl zpočátku skeptický, teď nemůžu ultrazvukový čistič zubů doporučit dostatečně. Je to revoluční zařízení, které skutečně funguje. Krásně designované, s několika užitečnými režimy a snadnou údržbou, není divu, že se stalo tak populárním. Navíc, když vidím, jak se našemu Maxovi líbí - vždyť sám přichází, když vidí, že ho beru do rukou - vím, že nejsem sám, kdo si to myslí. A tak, s radostí a s úsměvem vám doporučuji zkusit ultrazvukový čistič zubů. Believe me, your teeth will thank you!

Autor: Jaroslav Dvořák

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná