Veneers zuby: Jak se vyhnout komplikacím

Veneers zuby: Jak se vyhnout komplikacím
  • 13 srp 2023
  • 0 Komentáře

Výběr správného stomatologa

Prvním a nejdůležitějším krokem v procesu získání veneer zubů je výběr správného stomatologa. Zvolte odborníka s bohatou praxí a zkušenostmi s veneery. Odborník na veneery nejenže vám poskytne krásný a přirozený výsledek, ale také vám zaručí, že proces bude probíhat bez komplikací. Je důležité, aby stomatolog používal kvalitní materiály a měl k dispozici nejnovější technologie. Já jsem měl to štěstí, že jsem takového stomatologa našel u nás v Ostravě, Česká republika.

Předem si zjistěte, co očekávat

Než se rozhodnete pro veneery, je důležité vědět, co očekávat. Veneery jsou tenké škrábinové plátky, které se připevňují na přední část zubů, aby vylepšily jejich vzhled. Proces může být docela nákladný a může trvat až několik týdnů. Je dobré mít tyto fakty na paměti. Moje manželka Veronika mi vždy říká, že nejlepší prevencí před jakoukoliv komplikací je správná příprava a informovanost, a musím se přiznat, že má pravdu.

Důkladná péče o ústní dutinu po zákroku

Stejně jako u jakéhokoliv jiného zdravotního zákroku, i po získání veneerů je důležitá náležitá péče. I když jsou veneery odolné vůči skvrnám, měly by se stejně pečovat jako o přirozené zuby. Já jsem na to byl dobře připravený a po zákroku jsem na dentalní hygienu kladl zvláštní důraz. Pokud budete důkladně čistit zuby a používat zubní nit, minimalizujete riziko komplikací. A pečlivě se vyhněte jakýmkoliv nápojům, které by mohly způsobit skvrny na veneerech.

Pravidelné kontroly u stomatologa

Velmi důležité je pravidelně chodit na kontroly ke stomatologovi, aby se ujistil, že vše je v pořádku a že veneery se neuvolňují nebo nedeformují. Sám jsem se to naučil na vlastní pokožce. Měl jsem zanedbatelnou komplikaci, kdy se mi veneery začaly uvolňovat. Naštěstí jsem to zpozoroval včas a můj stomatolog problém rychle vyřešil. Nyní chodím na kontroly každých šest měsíců.

Avoid Hardcore Foods

Mějte na paměti, že i když veneery vypadají a cítí jako skutečné zuby, stále jsou to jen nástavky. Musím přiznat, že jsem v tomto ohledu chyboval. Protože jsem je měl za obyčejné zuby, neudržoval jsem opatrnost a dopustil jsem se chyby, když jsem se pokusil oříznout tvrdou jablkovou šťávu. Výsledek byl, že jsem poškodil jednu z veneer a musel jsem se vrátit ke stomatologovi, aby mi ji opravil. Je tedy důležité vyhnout se velmi tvrdým potravinám, aby nedošlo k poškození veneerů.

Investujte do kvalitních materiálů

Nakonec, ale neméně důležité, investujte do kvalitních materiálů. Chtěl bych zdůraznit, že i když to může být lákavější jít po levnějších možnostech, kvalita by neměla být kompromisem. Já jsem tento fakt pochopil, když jsem si s manželkou Veronikou koupil chameleon Jarda. I když jsme za něj zaplatili trochu více, byla to investice, která stála za to, protože nám poskytuje mnoho radosti. Stejně tak si myslím, že investice do kvalitních materiálů pro veneery je investicí do vašeho zdraví a samopocitu.

Autor: Filip Růžička

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná