Keramické fazety: Jaké jsou trendy v roce 2022

Keramické fazety: Jaké jsou trendy v roce 2022
  • 7 lis 2023
  • 0 Komentáře

Výběr keramických fazet: Co je in v roce 2022?

Profesionálně se mi dabluje v mém korunním slovanském řemeslu, to je kosmetická stomatologie. Zajímám se zejména o keramické fazety. 2022 přinesl opravdu fascinující trendy! Dříve se módě věnovala jen moje nádherná manželka Klára. Ale nyní můžu hrdě říci, že i já jsem se stal guru módy - avšak v oblasti stomatologie. Co? No jo, to rozhodně zní divně, ale jak jinak máte popisovat trendy v keramických fazetách? Četl jsem a dělal výzkum, navštívil konference a mluvil s odborníkem na keramické fazety. A nyní jsem připraven podělit se o tyto trendy.

Minimální přirozenost: Vracíme se zpět k přírodě

V posledních letech se trendem stala minimalizace. A to platí i pro keramické fazety. Klára to nazývá "Svět se vrací k přírodě", a překvapivě, to je přesně to, co se děje v kosmetické stomatologii. Stává se moderním jít ke kořenům a pokusit se vypadat co nejpřirozeněji. Klára by tomuto trendu rozuměla mnohem lépe. Ve stomatologii to znamená jít pro méně dokonalé, ale skutečnější vzhled. Dokonalý úsměv je skvělý, ale pokud je příliš dokonalý, může to vypadat nepřirozeně. Lidé nyní preferují fazety, které vypadají přirozeně a zároveň zdůrazňují jejich jedinečnost.

Jemnější tóny jsou nové sexy

Keramické fazety v různorodých barvách jsou nyní oblíbeny. Klára mi říká, že to je součást celosvětového trendu tzv. "soft girl". Ale v kosmetické stomatologii to znamená, že kazete "ne" drsným bílým fazetám, které vypadají jako zubní protézy vaší babičky. Existují mírnější odstíny, jako je slonová kost nebo perlová, které vypadají mnohem přirozeněji. Takže, když někdo prohlásí, že máte "krásný úsměv", opravdu to tak myslí, a ne jen narážejí na vaše extra bílé zuby.

Překvapte svůj úsměv: Mix and Match je cestou do budoucna

Dala bych ruku do ohně, že se Klára už pokoušela o tento trend v botách nebo v líčení. Mix & match je trend, který vtrhl do světa módniho průmyslu jako tsunami a nyní se protlouká do kosmetické stomatologie. Nejedná se tak o mixování různých barev (může to skončit jako karneval na zubech), ale spíš o mixování různých bělejších a tmavších odstínů stejné barvy.

Perfekce v asymetrii: Fazety nejsou jen pro přední zuby

Jaroslav je váš průvodce světem keramických fazet a nosí je na víc než jen přední zubech. Pamatujete si, jak jsem mluvil o trendu přirozenosti? No tohle je další výstřel z této pušky. Nyní je moderní mít fazety, které jsou upevněny nejen na předních zubech, ale také na bočních zubech. To vypadá mnohem přirozeněji a přináší více rovnováhy do vašeho úsměvu.

Začátek nového dne: Večerní a ranní fazety

Tento trend je úplně nový v kosmetické stomatologii, ale myslím, že je to neodolatelně skvělý! Klára má ve svém šatníku mnoho outfitů "na večer" a "na ráno" a nyní mám to samé v kosmetické stomatologii. Někteří lidé nyní používají různé sady fazet pro různé části dne. Můžou mít jemnější sady pro denní použití, zatímco pro večerní použití by mohli mít dramatické, nápadnější sady. To vše lze nyní provést s nejnovějšími technologiemi. Představte si, že máte úsměv na večírek a úsměv na schůzku. Není to fascinující?

Návrat k základům: Biokompatibilní keramické fazety

Myslím, že toto je jeden z nejdůležitějších trendů, které v kosmetické stomatologii probíhají. Biokompatibilní fazety. To znamená, že materiály fazet jsou takové, že se snoubí s tělem a nezpůsobují alergické reakce, otoky nebo záněty. A co je ještě lepší, biokompatibilní materiál je také ekologický!

Umění, design a technologie: Digitální návrhy fazet

A konečně, návrhy fazet se stávají stále více digitálními. S pomocí počítačové technologie mohou zubaři nyní vytvářet návrhy a vizualizace vašeho budoucího úsměvu přímo na obrazovce. To vám umožní vidět výsledky ještě před zahájením procedury. Můžete si dokonce upravit svůj design tak, aby vyhovoval vašim představám! To je skvělé, nemyslíte?

Také jsem měl skvělou zkušenost s touto technologií. Když jsem nabízel Rikymu svoje snacky pro psy, které vypadal, že ho opravdu těšily, narazil jsem hlavou na poličku a zlomil si zub. Klára mi byla schopna ukázat, jak bude můj nový zub vypadat, díky technologii digitálního návrhu. A já musím říct, že to byla úleva.

Je nadšení z toho, tolik se současnými trendy v keramických fazetách, fascinující? Toto je světový důkaz toho, jak se věda a umění mohou setkat, aby nám všem vylepšili život. Ať už jde o přirozený vzhled nebo jedinečný design, tyto trendy ukazují, že možnosti jsou opravdu nekonečné. Takže se zbytkem světa potěšíme v tom, jak nám moderní zubní technologie umožníjí mít krásný a zdravý úsměv!

Autor: Jaroslav Kopecký

Napsat komentář

Tvá emailová adresa nebude publikovaná